Пообіцяй собі проводити більше часу з тими, хто наповнює твоє життя сенсом. Дорожи чудовими митями, купайся в них. Роби те, що тобі завжди хотілося робити. Вилізь на скелю, на яку ти мріяв піднятися, або навчися грати на трубі. Танцюй в струменях дощу або відкрий нову справу. Навчися любити музику, вивчи ще одну іноземну мову і знову засвіти здатність захоплюватися, яку ти мав в дитинстві. Не відкладай щастя заради досягнень.

Хімія і здоров’я

Чим корисний натуральний йогурт?
Багаті поживним білком ласощі не просто допомагають втамувати голод, а чинять на наш організм великий позитивний вплив.
1. Висока концентрацієя кальцію сприяє зміцненню кісткової тканини. 
2. Допомагає знизити вагу, він по праву вважається дієтичним через низький вмісту калорій. Амінокислоти, що входять до нього, спалюють жири, а кальцій нейтралізує дію гормону кортизолу, який сприяє збільшенню ваги і робить м’язи живота в’ялими.
3.Нейтралізує шкідливі бактерії, які викликають кишкові інфекції.Містить активні мікроорганізми пробіотики, які знищують хвороботворні штами.
4.Зміцнює імунну систему.
5.Регулює функції травної системи. Його рекомендують людям, які страждають діареєю та метеоризмом, вживати протягом як мінімум двох тижнів.
6.Багатий на вітаміни та мікроелементи. Джерело фосфору, калію, рибофлавіну, йоду, цинку, що підвищує опірність організму хворобам і інфекціям. Сприяє зміцненню нервової системи і регулює функції кровотворення.

Ефірні масла на всі випадки життя
Усього кілька крапель ефірного масла можуть замінити цілий арсенал засобів побутової хімії.
1. Освіжувач повітря.
Взяти 50 мілілітрів горілки, одну четверту чайної ложки олії бергамоту, п'ять крапель олії гвоздики і п'ять крапель лимонної олії. Все змішати до однорідної маси, після чого додати одну склянку дистильованої води і ще раз ретельно перемішати. Налити у пляшечку з розпилювачем і розпилювати у кімнаті.
Ефект: всі неприємні запахи в квартирі будуть знищені - а повітря стане свіжим і ароматним.
2. Засіб від молі.
Антимоль із застосуванням ефірних масел допоможе позбутися шкідливих комах, а одночасно і додасть усім речам, які знаходяться в шафі вишуканий аромат.
Підготувати ефірну олію лаванди, гвоздики, лимона і розмарину в рівних пропорціях. Рекомендується використовувати по вісім - десять крапель або по одній -дві чайних ложок - змішати всі разом в пляшечці, звільнити шафу від речей.
Нанести кілька крапель отриманої суміші на вологу ганчірку (губку), протерти всі стінки і полиці шафи. Після такої «дезінфекції» повернути всі речі на свої місця і розкласти серед них ватні кульки, які також скропити приготованим засобом від молі.
3. Кондиціонер для білизни.
Акуратно змішати в мисці півлітра води з однією склянкою оцту (краще використовувати оцет дев'яти процентний), 250 грам харчової соди. Суміш повинна вийти «шипучкою». Додати до приготовленої суміші по п'ять крапель ефірних масел герані і лаванди, ретельно перемішати і кондиціонер з приємним запахом - готовий. Приготований кондиціонер слід перелити в чисту пластикову пляшку і закрити кришкою.
Перед пранням додати 60 мілілітрів приготованого кондиціонера в контейнер, який призначається в пральній машинці для цих засобів.
Білизна буде приємне і з прекрасним свіжим запахом.
4. Освіжувач для взуття.
Змішати дві-три столові ложки соди з ефірною олією чайного дерева, м'яти, розмарину і лаванди (рекомендується застосовувати по одній - дві краплі).
Помістити суміш в приготовану шкарпетку і покласти у взуття на цілу ніч. Такий приємний і ніжний запах взуття збережеться протягом цілого дня, після чого процедуру можна повторювати через день або хоч кожен день, в залежності від часу і необхідності.
5. Ополіскувач для волосся.
Залити двома склянками окропу половинку склянки сухої суміші трав лопуха, кропиви і хвоща в рівних пропорціях (кількостях). Додати до суміші трав 1 десять крапель олії сандалового дерева і п'ять крапель олії шавлії. Накрити все кришкою і дати настоятися протягом півгодини (можна 40 хвилин). Отриманий настій процідити і додати три чверті склянки яблучного оцту - ополіскувач готовий, можна застосовувати (обполіскувати) волосся.
Такий ополіскувач стимулює ріст волосся і оздоровлює шкіру голови.
6. Плямовивідник.
Прекрасно впорається з виведенням плям від поту і жиру - евкаліптова ефірна олія. Вона вважається одним з ефективних засобів у такій «боротьбі» з «неприємностями».
Змочити в цій олії ватний диск і прикласти до плями - важливо від країв до центру плями. Після цього одяг виполоскати у воді..
7. Рідина для миття посуду.
Взяти три столові ложки оливкової мила, півлітра води, дві чайні ложки гліцерину, дві столові ложки оцту 9-процентного, 10 крапель лимонної олії, 10 крапель грейпфрутової олії. Всі інгредієнти ретельно перемішати і помістити в пластикову тару.
 При застосуванні для миття посуду досить додати в гарячу воду одну столову ложку суміші. Шкіра рук буде в цілковитій безпеці, а на столових приладах не залишиться ніяких шкідливих хімічних елементів. Чистота і блиск, а також безпека - гарантовані.
8. Дезінфікуючий засіб.
Деякі ефірні масла чудово справляються з простудними захворюваннями людини.
Розчинити в півлітрі трохи тепленькою води олії бергамоту, лаванди, ялівцю, сосни, чайного дерева, чебрецю або евкаліпта (по три - п'ять крапель). Змочити в розчині з масел ганчірочку, протерти всі поверхні у ванній кімнаті, на кухні і в приміщеннях, де знаходиться людина (хворий він чи ж просто для профілактики - без різниці). Така суміш допоможе уникнути простудних захворювань, до того ж запах приємний пройде по всій квартирі.
Такі прості суміші, «препарати» в змозі приготувати при бажанні кожна людина. 

Як створити приголомшливий квітковий запах в кімнаті?

1. У банку, яка герметично закривається, покладіть шар пелюсток лілії, троянди або інших квітів і посипте дрібною сіллю.
2. Потім знову покладіть шар пелюсток, зверху посипте сіллю.
3. Заповнивши, таким чином, банку налийте туди 3-4 ложечки спирту або горілки.

4. Кожен раз, коли потрібно, щоб у кімнаті був приємний запах, відкрийте банку на кілька хвилин.

Як правильно пити воду?
  • Довіряйте сигналам вашого організму: пийте завжди, коли відчуваєте спрагу.
  • Завжди носіть із собою невелику пляшку води, щоб не залишатися довго без пиття. 
  • Не пийте нічого відразу після їжі.
  • Випивайте склянку води через 2-2,5 год. після їжі.
  • Випивайте склянку води за пів години до кожного прийому їжі.
  • Увечері, після 19 год., пити більше 300 г рідини не рекомендується.

Чим корисні сухофрукти?
У сухофруктах зберігаються всі якості свіжих плодів, а у деяких з них корисних мінеральних солей, мікроелементів стає ще більше і вони є чудовим джерелом енергії. Всі вони багаті на калій, тому сприяють хорошій роботі серця. Сухофрукти приносять організму вийняткову користь. Їх не треба варити, а просто залити окропом і міцно закрити кришкою. Краще пити без додавання цукру, можна додати трішки меду.
Як вибрати якісні маслини до святкового столу?
Шукайте на етикетці фрази: «виготовлено без застосування хімічних методів», або «Виготовлено шляхом натуральної ферментації (бродіння)». Адже сирі малини є неїстівні. Лише внаслідок бродіння з них виходить гірка речовина олеоропеїн. Щоб її позбутися плоди замочують у соленій воді від 6 місяців аж до року. Понад 90% маслин, які є на полицях магазинів втрачають гіркоту внаслідок швидкої обробки лугом. Після реакції плоди відмивають від розчину. Шкоди здоров’ю вони не завдадуть, але й особливим смаком не потішать. Якщо на етикетці написано, що це «маслини з додаванням заліза», будьте впевнені, що вони пофарбовані за допомогою Е-579. Головна ознака натуральних маслин – колір рідини у якій вони плавають. Вона не має бути чорною.

NаСІ   натрій хлорид (кухонна сіль)
Цікаві факти про сіль
-У світі лише 6% солі використовується для їжі і 17% для обробки доріг у зимовий час.Інші 87% використовуються у промисловості.
- Додаючи до їжі щодня близько 20 г солі, людина зїдає за рік у середньому 7-8 кг солі. До сімдесяти років близько 50 кг.
- Надмірне вживання солі призводить до збільшення кровяного тиску і може викликати хвороби серця і нирок. 
Згідно з даними спеціального Інституту Солі її можна застосовувати 14000 способами. 
Немає іншого мінералу, у якого було б стільки застосувань.
1. Щоб сир зберігався краще, загорніть його у тканину, змочену у солоній воді.
2. Якщо під час приготування страв, забруднилась кухонна плита, посипте пляму сіллю. Вона не буде диміти і давати запах, а бруд потім легше буде видалити.
3. Для того, щоб зливні системи очистити від жиру і усунути неприємні запахи, регулярно наливайте в умивальник гарячу воду з сіллю.
4. Видалення плям від поту. Розмішайте 4 столові ложки солі в 1 літрі гарячої води і виперіть річ в цьому розчині.
5. Щоб зберегти яскравий колір тканини, додайте сіль при пранні.
6. Якщо у воду в якій будуть стояти квіти додати сіль, вони довше залишаться свіжими.
7. Компрес із солоною водою може допомогти при укусах комарів.
http://netshtorm.com/4694-cikavi-sposobi-zastosuvannya-soli.html
                               

Коли використовувати активоване вугілля.
Його можна пити в наступних випадках: якщо є здуття живота, отруїлися не свіжою їжею.  Дія токсинів на організм буде відразу ж припинено. А самі токсини будуть виведені з організму природним шляхом. Одна таблетка активованого вугілля розрахована в середньому на десять кілограм маси тіла. Таблетки необхідно запивати тільки простою питною водою, ні чаєм, ні молоком. І при цьому самі таблетки не треба розжовувати, ковтати їх слід цілком. Дія таблетки (адсорбуюча дію) розпочнеться безпосередньо в шлунку. Якщо ж таблетку розжувати, то адсорбуючу дія почнеться в роті. Крім того активоване вугілля можна використати для очищення води.
Чи є безпечним вживання оцту? 
Оцтова кислота у харчовій промисловості застосовується як консервувальний засіб та смакова приправа у концентрації 3%, 6%, 9%. А при попаданні великої кількості оцту на слизові оболонки порожнини рота, глотки, стравоходу, шлунка, кишок, гортані  розвивається хімічний опік. Особливо небезпечні розчини оцтової кислоти для очей.
 Чому слід бути особливо обережним при використанні нашатирного спирту? Нашатирний спирт, розчин амоніаку застосовується при станах запаморочення, при укусах комах. Слід пам'ятати, що пари амоніаку токсичні, вони подразнюють слизові оболонки очей та органів дихання!

Чи безпечним є вживання продуктів , що містять харчові добавки? 
До харчових добавок належать: барвники, консерванти, регулятори кислотності, підсилювачі смаку та багато інших. Наприклад харчова добавка натрій глютамат призначена для посилення смакових відчуттів за рахунок збільшення чутливості рецепторів язика. Походить вона з Японії, де її називають «душею смаку». Із 1908 року її почали використовувати для виготовлення виробів з низькосортного мороженого м’яса та сої. Винахідник цієї речовини застерігав, що в гарячій страві, яка перебуває на вогні, натрій глютамат може перетворитися на слабку отруту. Щорічно людство вживає його у кількості понад 200 тис. тон на рік.
Чому місце укусу мурашки рекомендують змазати нашатирним спиртом? 
Нашатирний спирт це луг, а отже нейтралізує кислоту, тому біль проходить.
Чому при користуванні пральним порошком з біологічно-активними добавками потрібно вдягати рукавички ? 
До складу таких порошків входять ферменти, що руйнують білкові забруднення. Ці добавки частково руйнуватимуть і молекули креатину, з якого складається верхній шар шкіри. Крім того нерідко поршки містять ферменти, які сприяють емульгуванню та розщепленню жирів, що призводить до знежирення шкіри.
Під час приготування м’яса, його потрібно класти у холодну чи гарячу воду? 
Якщо ви готуєте росіл, то потрібно покласти в холодну воду. Під час варіння м'яса, поки ще продукт не прогрівся, частина водорозчинних білків (міоген) переходить у воду. При дальшому нагріванні вони згортаються і спливають на поверхню бульйону у вигляді піни. Якщо воду, в якій вариться м'ясо або птиця, посолити перш ніж продукти прогріються, то в розчин перейде більше білків за рахунок глобулінів (солерозчинних) і кількість піни збільшиться. Тому м'ясо солять після того, як воно прогріється. Якщо ж ви готуєте другу страву, то м'ясо буде соковитим, якщо його великим шматком покласти в киплячу воду, а потім варити на слабкому вогні при ледь помітному кипінні
Корисні властивості меду, змішаного з холодною водою
Медова вода - це чудовий засіб, який доступний кожному. Позитивний вплив медової води на організм неможливо переоцінити.
● Одну чайну ложку меду розвести в склянці сирої води. Отримуємо 30% розчин меду, який за складом ідентичний плазмі крові. Медова вода засвоюється організмом швидко і повністю.
● Ефект медової води Нормалізується травлення. Покращується робота всіх ланок ШКТ.
● Підвищується імунітет. Проходять хронічні нежиті, бронхіти, розріджується і виходить слиз з легень (природним шляхом - через кишечник).
● Відбувається очищення всього організму на клітинному рівні.
● Підвищується антибактеріальний, противірусний ефект.
● Нормалізується робота кишківника.
● Медову воду в лікувально-профілактичних цілях потрібно пити вранці натщ. 
● Медової водою протирають обличчя. Вона живить шкіру, робить її м'якою і ніжною. Це натуральна косметика. Найдавніша і найсучасніша одночасно.
Капусняк – це дуже смачна і корисна страва. Основні його компоненти – м'ясо з кістками і квашена капуста. Чому колись господині ставили горщик із звареним капусняком у добре нагріту піч на добу ? 
У квашеній капусті містяться молочна та інші органічні кислоти. Під їх впливом, білки,що входять до складу м’яса, розщеплювались вже в горщику, що полегшує засвоєння їх організмом. Кісточки в такому капусняку були такі м’які, що їх можна було пережовувати. Бо ті ж кислоти, взаємодіючи з основним матеріалом кісток – нерозчинним фосфатом кальцію, перетворювали його на розчинні, доступні для організму людини речовини, постачаючи його необхідним кальцієм і фосфором.

Коли ви варите молочну кашу, молоко потрібно додавати на початку, чи в кінці приготування?  
Молоко містить цукор (лактозу), який за високої температури вступає в реакцію з амінокислотами білків крупи, блокуючи їх, а це приводить до зниження ступеня засвоєння білка в організмі. В результаті втрачається до 50% найцінніших амінокислот лізину та метіоніну. Чим більша тривалість нагрівання каші з молоком, тим більші втрати. Тому крупу потрібно довести до готовності, а вже потім додавати молоко.

Чи є різниця в наявності поживних 
речовин у листках салату зрізаних    уранці та увечері
 Знаючи умови перебігу реакції фотосинтезу, можна стверджувати, що до вечора відбувається максимальне накопичення вуглеводів у листках, а вночі вони частково витрачаються на дихання. Тому салат зрізаний увечері є корисніший, ніж той, що зрізаний вранці.
Як за допомогою індикаторного папірця визначити, чи свіже м'ясо ? 
Свіжий м'ясний сік має слабо кислу реакцію. Тобто, якщо торкнутися універсальним індикаторним папером до мяса він змінить забарвлення на червоний. Якщо реакція нейтральна або лужна, тобто папірець став зеленуватий, або білий, краще обрати продукт у іншого продавця.

2 коментарі:

  1. Дякую .
    Чудовий блог.
    Буду стежити за дописами....Багато корисної інформації.Ще й на рідній мові.

    ВідповістиВидалити
  2. Дякую .
    Чудовий блог.
    Буду стежити за дописами....Багато корисної інформації.Ще й на рідній мові.

    ВідповістиВидалити